Select Class :
    Select Date :  
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Volleyball Schedule
for 8/13/2022 ALL Classes
Print Version
Scores by www.OSSAARankings.com
AMBER-POCASSET (-) @ CLINTON (-) @ 9:00 AM - Best of the West
AMBER-POCASSET (-) vs CORN BIBLE ACADEMY (-) 2-1 22-25, 25-22, 12-15 - Best of the West Tournament
BETHANY (-) vs OKLAHOMA BIBLE ACADEMY (-) 2-0  - Verdigris tournament
BETHANY (-) vs CATOOSA (-) 1-2 25-23, 22-25, 15-10 - Verdigris Invitational
BETHANY (-) @ VERDIGRIS (-) 0-2 25 - 12, 25 - 19 - Verdigris Tournament
BROKEN ARROW (-) vs EDMOND NORTH (-) 3-0 25-20, 25-19, 25-22 - Norman Varsity Tournament
BROKEN ARROW (-) vs DEER CREEK (EDMOND) (-) 1-3 26-24, 23-25, 18-25, 24-26 - Norman Varsity Tournament
CACHE (-) vs CHISHOLM (-) 2-0  - Verdigris Tournament
CACHE (-) vs INOLA (-) 0-2 25-21, 25-20 - Verdigris Tournament
CACHE (-) vs OKLAHOMA UNION (-) 2-0 12-25, 10-25 - Verdigris Tournament
CARL ALBERT (-) vs TAHLEQUAH (-) @ 1:00 PM - Coweta
CARL ALBERT (-) vs GLENPOOL (-) 1-2 22-25, 25-22, 15-13 - Coweta Invitational
CARL ALBERT (-) vs SAPULPA (-) @ 12:00 PM - Coweta Invitational
CATOOSA (-) vs BETHANY (-) 2-1 25-23, 22-25, 15-10 - Verdigris Invitational
CATOOSA (-) vs INOLA (-) 0-2 25-23, 25-15 - Verdigris Invitational
CATOOSA (-) vs OKLAHOMA BIBLE ACADEMY (-) 2-0 25-14, 25-23 - Verdigris Invitational
CHISHOLM (-) vs INOLA (-) 0-2 25-13, 25-18 - Verdigris Tournament
CHISHOLM (-) @ VERDIGRIS (-) 0-2 25 - 9 , 25 - 11 - Verdigris Tournament
CHISHOLM (-) vs CACHE (-) 0-2  - Verdigris Tournament
CHOCTAW (-) vs SOUTHMOORE (-) 2-0 25-18, 25-18 - Sandite Invitational
CHOCTAW (-) vs LAWTON (-) 2-0 25-6, 25-17 - Sandite Invitational
CHOCTAW (-) vs PONCA CITY (-) 2-0 26-24, 25-16 - Sandite invitational
CHRISTIAN HERITAGE (-) vs HERITAGE HALL (-) 2-3 16-25, 19-25, 29-27, 25-20, 15-13 - Commando shootout
CLAREMORE (-) @ COWETA (-) 1-2 26-24 19-25 15-11 - Coweta Tournament
CLAREMORE (-) vs GLENPOOL (-) 0-2 12-25 13-25 - Coweta Tournament
CLAREMORE (-) vs TAHLEQUAH (-) 2-0 25-16 25-12 - Coweta Tournament
CLINTON (-) vs GUYMON (-) 0-2  - Clinton Tournament
CLINTON (-) vs TUTTLE (-) 0-2  - Best of the West / Clinton OK
CLINTON (-) vs DEL CITY (-) 2-0  - Best of the West / Clinton OK
CLINTON (-) vs CORN BIBLE ACADEMY (-) 0-2  - Best of the West Tournament
COMMUNITY CHRISTIAN (-) @ DEER CREEK (EDMOND) (-) @ 9:00 AM - NHS Tournament
COMMUNITY CHRISTIAN (-) @ TBA @ 3:00 PM - NHS Tournament
CORN BIBLE ACADEMY (-) vs WEATHERFORD (-) 1-2 25-17, 21-25, 13-15 - Best of the West Tournament
CORN BIBLE ACADEMY (-) vs DEL CITY (-) 2-0 25-18, 25-12 - Best of the West Tournament
CORN BIBLE ACADEMY (-) vs AMBER-POCASSET (-) 1-2 22-25, 25-22, 12-15 - Best of the West Tournament
CORN BIBLE ACADEMY (-) @ CLINTON (-) 2-0  - Best of the West Tournament
CORN BIBLE ACADEMY (-) vs TIPTON (-) 2-0 25-12, 25-11 - Best of the West Tournament
COWETA (-) vs MACARTHUR (-) 0-2 20-25 17-25 - Coweta Invitational
COWETA (-) vs CLAREMORE (-) 2-1 26-24 19-25 15-11 - Coweta Tournament
COWETA (-) vs PIEDMONT (-) 0-2 19-25 20-25 - Coweta Invitational
DEL CITY (-) @ CLINTON (-) 0-2  - Best of the West / Clinton OK
DEL CITY (-) vs GUYMON (-) @ 9:00 AM - Clinton
DEL CITY (-) vs CORN BIBLE ACADEMY (-) 0-2 25-18, 25-12 - Best of the West Tournament
EDMOND SANTA FE (-) @ NORMAN (-) @ 11:00 AM - Norman Tournament
GLENPOOL (-) vs CARL ALBERT (-) 2-1 22-25, 25-22, 15-13 - Coweta Invitational
GLENPOOL (-) vs CLAREMORE (-) 2-0 12-25 13-25 - Coweta Tournament
GLENPOOL (-) vs MACARTHUR (-) 2-0 25-18, 25-18 - Coweta Invitational
GUYMON (-) @ CLINTON (-) @ 1:00 PM - Clinton Tournament
GUYMON (-) vs DEL CITY (-) @ 9:00 AM - Clinton
GUYMON (-) vs TUTTLE (-) @ 9:00 AM
GUYMON (-) @ CLINTON (-) 2-0  - Clinton Tournament
HARDING FINE ARTS (-) vs YALE (-) 1-2 19-25, 25-22, 15-9 - Hennessey Festival
HERITAGE HALL (-) vs REJOICE CHRISTIAN SCHOOL (-) 0-3 12-25, 20-25, 23-25 - Commando shootput
HERITAGE HALL (-) vs CHRISTIAN HERITAGE ACADEMY (-) 3-2 16-25, 19-25, 29-27, 25-20, 15-13 - Commando shootout
INOLA (-) vs CATOOSA (-) 2-0 25-23, 25-15 - Verdigris Invitational
INOLA (-) vs CACHE (-) 2-0 25-21, 25-20 - Verdigris Tournament
INOLA (-) vs CHISHOLM (-) 2-0 25-13, 25-18 - Verdigris Tournament
JOHN MARSHALL (-) vs YALE (-) 2-1 25-14, 23-25, 13-15 - Hennessey Festival
LAWTON (-) vs CHOCTAW (-) 0-2 25-6, 25-17 - Sandite Invitational
LOCUST GROVE (-) vs SALINA (-) 0-2  - Thaleq seq
MACARTHUR (-) @ COWETA (-) 2-0 20-25 17-25 - Coweta Invitational
MACARTHUR (-) vs GLENPOOL (-) 0-2 25-18, 25-18 - Coweta Invitational
MACARTHUR (-) vs SAPULPA (-) @ 2:00 PM - Coweta Invitational
MCLAIN (-) vs WAGONER (-) @ 1:30 PM - Sequoyah- Tahlequah
MCLAIN (-) vs WESTVILLE (-) 0-2  - Tahlequah Sequoyah Tournament
MCLAIN (-) vs OKAY (-) 0-2  - Tahlequah Sequoyah
MUSTANG (-) @ TBA @ 9:00 AM - Norman Varsity Tournament
NORMAN (-) vs EDMOND SANTA FE (-) @ 11:00 AM - Norman Tournament
OKAY (-) @ WESTVILLE (-) 2-0  - Tahlequah Sequoyah
OKAY (-) @ MCLAIN (-) 2-0  - Tahlequah Sequoyah
OKAY (-) vs SALINA (-) 2-0 Semi-Finals - Tahlequah Sequoyah
OKAY (-) vs WAGONER (-) 0-2  - Sequoyah- Tahlequah
OKLAHOMA BIBLE (-) vs OKLAHOMA UNION (-) 2-0  - Verdigris Tournament
OKLAHOMA BIBLE (-) vs CATOOSA (-) 0-2 25-14, 25-23 - Verdigris Invitational
OKLAHOMA BIBLE (-) vs BETHANY (-) 0-2  - Verdigris tournament
OKLAHOMA UNION (-) vs CACHE (-) 0-2 12-25, 10-25 - Verdigris Tournament
OKLAHOMA UNION (-) @ VERDIGRIS (-) 0-2 25 - 4, 25 - 7 - Verdigris Tournament
PIEDMONT (-) @ COWETA (-) 2-0 19-25 20-25 - Coweta Invitational
PIEDMONT (-) vs SAPULPA (-) 2-0 11-25 16-25 - Coweta Invitational
PIEDMONT (-) vs TAHLEQUAH (-) @ 1:00 PM - Coweta
PONCA CITY (-) vs CHOCTAW (-) 0-2 26-24, 25-16 - Sandite invitational
REJOICE CHRISTIAN (-) vs HERITAGE HALL (-) 3-0 12-25, 20-25, 23-25 - Commando shootput
SALINA (-) vs OKAY (-) 0-2 Semi-Finals - Tahlequah Sequoyah
SALINA (-) @ SEQUOYAH (TAHLEQUAH) (-) 2-0  - Thaleq seq
SALINA (-) vs Edison JV 2-0  - Thaleq Seq
SALINA (-) vs LOCUST GROVE (-) 2-0  - Thaleq seq
SAND SPRINGS (-) vs YUKON (-) @ 2:00 PM - Sandite Invitational
SAND SPRINGS (-) vs SOUTHMOORE (-) 2-1 25-10, 19-25, 25-23 - Sandite Invitational
SAPULPA (-) vs CARL ALBERT (-) @ 12:00 PM - Coweta Invitational
SAPULPA (-) vs MACARTHUR (-) @ 2:00 PM - Coweta Invitational
SAPULPA (-) vs PIEDMONT (-) 0-2 11-25 16-25 - Coweta Invitational
SEQUOYAH (TAHLEQUAH) (-) vs SALINA (-) 0-2  - Thaleq seq
SHARON-MUTUAL/TALOGA (-) vs STAR-SPENCER (-) 2-0 25-10 25-17 - Hennessey Festival
SHARON-MUTUAL/TALOGA (-) vs YALE (-) 2-0 25-20 25-17 - Hennessey Festival
SHARON-MUTUAL/TALOGA (-) vs JOHN MARSHALL (-) 2-0 25-16 25-13 - Hennessey Festival
SKIATOOK (-) vs TBA @ 9:00 AM - Commando Shootout @ Cascia Hall
SOUTHMOORE (-) vs YUKON (-) @ 9:00 AM - Sandite Invitational
SOUTHMOORE (-) vs CHOCTAW (-) 0-2 25-18, 25-18 - Sandite Invitational
SOUTHMOORE (-) vs SAND SPRINGS (-) 1-2 25-10, 19-25, 25-23 - Sandite Invitational
TAHLEQUAH (-) vs CLAREMORE (-) 0-2 25-16 25-12 - Coweta Tournament
TAHLEQUAH (-) vs PIEDMONT (-) @ 1:00 PM - Coweta
TAHLEQUAH (-) vs CARL ALBERT (-) @ 1:00 PM - Coweta
TIPTON (-) vs CORN BIBLE ACADEMY (-) @ 1:00 PM - Best of the West Tournament
TIPTON (-) vs CORN BIBLE ACADEMY (-) 0-2 25-12, 25-11 - Best of the West Tournament
TUTTLE (-) vs GUYMON (-) @ 9:00 AM
TUTTLE (-) @ CLINTON (-) 2-0  - Best of the West / Clinton OK
VERDIGRIS (-) vs CHISHOLM (-) 2-0 25 - 9 , 25 - 11 - Verdigris Tournament
VERDIGRIS (-) vs BETHANY (-) 2-0 25 - 12, 25 - 19 - Verdigris Tournament
VERDIGRIS (-) vs OKLAHOMA UNION (-) 2-0 25 - 4, 25 - 7 - Verdigris Tournament
WAGONER (-) vs OKAY (-) 2-0  - Sequoyah- Tahlequah
WAGONER (-) vs MCLAIN (-) @ 1:30 PM - Sequoyah- Tahlequah
WAGONER (-) vs WESTVILLE (-) @ 10:00 AM - Sequoyah- Tahlequah
WEATHERFORD (-) vs TBA @ 9:00 AM - Best of the West
WEATHERFORD (-) vs TBA @ 10:00 AM - Best of the West
WEATHERFORD (-) vs TBA @ 11:00 AM - Best of the West
WESTVILLE (-) vs WAGONER (-) @ 10:00 AM - Sequoyah- Tahlequah
WESTVILLE (-) vs WAGONER (-) 0-2  - Sequoyah- Tahlequah
WESTVILLE (-) vs MCLAIN (-) 2-0  - Tahlequah Sequoyah Tournament
WESTVILLE (-) vs OKAY (-) 0-2  - Tahlequah Sequoyah
YALE (-) vs SHARON-MUTUAL (-) 0-2 20-25, 17-25 - Hennessey Festival
YALE (-) vs JOHN MARSHALL (-) 1-2 25-14, 23-25, 13-15 - Hennessey Festival
YALE (-) vs HARDING FINE ARTS (-) 2-1 19-25, 25-22, 15-9 - Hennessey Festival
YUKON (-) @ SAND SPRINGS (-) @ 2:00 PM - Sandite Invitational
YUKON (-) vs SOUTHMOORE (-) @ 9:00 AM - Sandite Invitational